• +90 212 514 95 86
  • istanbul@esam.org.tr
  • Türkiye / istanbul
Haberler
Çığır Açan Lider

Çığır Açan Lider

Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 5’inci sene-i devriyesinde “Çığır Açan Lider Erbakan” başlıklı panel gerçekleştirdi. 

Çığır açan lider


Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 5’inci sene-i devriyesinde “Çığır Açan Lider Erbakan” başlıklı paneli gerçekleştirdi. 

 

İlim Yayma Vakfı Vefa Yurdu’ndaki konferans salonunda yapılan panelin açılışında konuşan ESAM İstanbul Şube Başkanı Ekrem Arıkan, “Merhum Hocamızdan ihlası, imanı, dava adamlığını, adanmışlığı örnek almalıyız. O lideri olduğu kadar neferiydi de bu davanın. Davaya olan sadakati, hepimiz için örnek alınması gereken bir özelliğidir.  Nezaketiyle de yaptığı espri ve latifeyle de gerçekten örnek alacağımız bir liderdi. Zekâsı, herkesin takdir ettiği Allah vergisi bir meziyeti idi. İslami camia, siyasetin ne olduğunu bilmiyorken onların önünü açtı. On binlerce bürokrat, siyasetçi, devlet adamı Erbakan Hocanın ekolündan geçmiştir” dedi.

MİLLİ DEĞERLERE İNANIYORDU

Sebahattin Zaim Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arif Ersoy, “Erbakan Hocamız milli değerlere inanmakta ve millete güvenmekteydi. O yüzden 80’li ve 90’lı yıllarda milletimizin enerjisinin boş yere harcandığını söylüyordu. Ve bu yüzden milletin enerjisini Milli Görüş ile birleştirmeye davet ediyordu. Bu önemliydi. Erbakan Hoca, Türkiye’nin örnek ve öncü bir ülke olmasını hedeflemekteydi.” Programın sonunda Dr. Abdullah Sevim de dua yaptı.

BELEDİYECİLİĞİ MİLLİ GÖRÜŞ ÖĞRETTİ

Eminönü eski Belediye Başkanı Lütfü Kibiroğlu, “Bazı insanlar vardır, ölüsü de rahmettir dirisi de. Erbakan Hocam onlardan birisiydi. Hocam bir okyanus ise biz kenarında gezen zavallı çocuklarız. Herkesin hayatı bir kitaptır ama Hocamın hayatı bir kütüphanedir. Türkiye’de belediyecilik Milli Görüşün işidir. Belediyeciliği Milli Görüş öğretmiştir. Onun da baş mimarı Erbakan Hocadır.”

ERBAKAN HOCA İKİ AYAKLI EKONOMİ KURDU

Dr. Muammer Kantarcı, “Bugün, Hocamızın ağır sanayi hamlesinin çok gerisindeyiz. İhracatın 150 milyar doların altında kalması, ağır sanayi hamlesinin tamamlanamamış olmasından kaynaklanmaktadır. Hocam ekonomiyi sosyal ve ekonomik göstergeler üzerine oturttu. Ağır sanayi hamlesinin temeli ‘önce ahlak ve maneviyatla başlıyordu. Hocamız ‘önce ahlak’ diyerek sosyal ayağı 1970’lerde bizlere duyurmuştu. Şu an 2023 sosyal ayak olmadığı için yüzde 50 revizeye gidiliyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir