• +90 212 514 95 86
  • istanbul@esam.org.tr
  • Türkiye / istanbul
Haberler
ESAM FSMSEM işbirliği ile Arapça Kursları

ESAM FSMSEM işbirliği ile Arapça Kursları

Nisan Cumartesi günü FSM üniversitesi Yenikapı Mevlevihanesi Kampüsünde yapılan açılış programı ile ilk eğitim sınıfı derslerine başlamıştı. 

Nisan Cumartesi günü FSM üniversitesi Yenikapı Mevlevihanesi Kampüsünde yapılan açılış programı ile ilk eğitim sınıfı derslerine başlamıştı. Programdan bir kaç anektot aktaracak olursak;

Açılış Programında, program hakkında bilgi veren FSM SEM Müdürü Yrd.Doç.Dr. Ahmet AVCI; konuşmasında FSMSEM olarak 42 farklı eğitim projesi gerçekleştirdiklerinin FSMSEM tarafından organize edilen eğitim programlarının İstanbul’da düzenlenen “En İyi Eğitim” programları arasında yer aldığını ifade etti. ESAM’a Arapça Kurs programına katkıları dolayısıyla teşekkür eden AVCI açılan bu ilk sınıfın bundan sonra açılacak olan sınıflara bir örnek teşkil edeceğini ifade etti.

Açılış Programında Arapça Eğitiminin önemine değinen Bölüm Başkanı Doç.Dr.Halil İbrahim KUTLAY; program ile ilgili şunları söyledi.

“ESAM Şube Başkanı Ekrem Bey ile birlikte yaptığımı 1 haftalık Tunus gezisinde Müslüman kardeşlerimizle olan iletişimimizin daha kuvvetli olabilmesi için Arapça’nın mutlaka öğrenilmesi gerekliliğini konuştuk. Arapça Kursu açma fikrini Allah razı olsun Ekrem Bey bizlere hatırlattı. Bizim zaten böyle bir programa başlama niyetimiz vardı kendisi bizleri teşvik etmiş oldu. Tunus seyehati sonrası hemen teknik çalışmaları tamamlayarak kurs programımızı oluşturduk. Şimdi elhamdulillah ESAM ile bir sınıf açmış olduk. Arapça Kur’an dili, Arapça peygamberimizin dili, Arapça Müslüman kardeşlerimizin dili. 300 milyon Arapça konuşan nufüs var dünya üzerinde. Herşeyden önemlisi Arapça Kur’an dili olması sebebiyle öğrenmeye başladığınız zaman eğitim aldığınız her dakika ibadet hükmündedir.”

Programda son olarak bir teşekkür konuşması yapana ESAM İstanbul Şube Başaknımız Ekrem ARIKAN FSMSEM Müdürü Yrd.Doç.Dr.Ahmet AVCI beye program ile ilgili gayretinden ve samimiyetinden ötürü teşekkür etti. ESAM olarak Arapça öğrenmeyi isteyen bir çok kardeşimize daha bu hizmeti ulaştırmayı hedeflediklerini ve bu amaçla yeni sınıflar açmak için çalışmaları sürdürdüklerini ifade etmişlerdi.

Ve gelen yoğun talep üzerine Arapça Kursu geçtiğimiz hafta açılan orta seviyeli ikinci kurla eğitimlere devam etmektedir. Toplamda 16 hafta sürecek olan bu eğitimlere siz de dahil olmak isterseniz bize ulaşmanız yeterlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir